محتوای یونیک؛ محتوای آنلاینی که با سایر محتواهای موجود در وب متفاوت هست! آیا می دونین محتوای یونیک چیست و چجوری تولید میشه؟ چرا تولید محتوای یونیک اهمیت داره؟ تکنیک های نوشتن محتوای یونیک کدامند؟ محتوای یونیک چه تاثیری بر روی سئو سایت می ذاره؟ برای نوشتن محتوای یونیک به چه نکاتی باید توجه داشته باشین؟ آیا ترجمه متون لاتین محتوای یونیک محسوب میشه؟

تولید محتوای یونیک در دنیای امروز، به یکی از مهم ترین چالش ها برای تولیدکننده ها و بازاریابان تبدیل شده. با پیشرفت روزافزون فناوری و افزایش رقابت در فضای دیجیتال، به دست آوردن تمایز و جذابیت در محتوا، ضروری هست تا بشه جذب و تاثیرگذاری بر مخاطبان رو به خوبی انجام داد. یکی از اصلی ترین دلایل تاثیرگذاری تولید محتوای یونیک، قدرت جذب و نگه داشتن مخاطبان هست. به همین منظور ما سعی می کنیم در مقاله محتوای یونیک چیست؟ اطلاعاتی درباره تولید محتوای یونیک به شما ارائه کنیم و به بررسی تکنیک های نوشتن محتوای یونیک بپردازیم و اهمیت محتوای یونیک رو در هنگام سفارش تولید محتوا مورد بررسی قرار بدیم.

منظور از محتوای یونیک چیست؟

منظور از محتوای یونیک چیست؟

احتمالا این سوال واستون پیش اومده باشه که منظور از محتوای یونیک چیست؟ ما می تونیم در پاسخ به این سوال بگیم که محتوای یونیک نوعی محتوای آنلاین هست که با سایر محتواها یا مقاله های موجود در سایت تفاوت های زیادی داره. تولید محتوای یونیک از اهمیت زیادی برخوردار هست، چون می تونه سئو سایت شما رو بهبود و باعث افزایش ترافیک سایت شما بشه. عکس این مدل محتوا، محتوای تکراری یا کپی هست که میشه کلمه به کلمه اون رو در سایت های دیگه پیدا کرد. برخلاف محتوای یونیک، محتوای کپی، کارایی مناسب و خوبی برای استراتژی سئو سایت نداره و ممکنه باعث بشه تا رتبه های سایت پایین بیان.

جالب اینجاست که بدونین محتوای یونیک یا Unique Content از جمله محتواهایی هست که از نظر مفاهیم، نوع بیان، نوع نوشتار، تیترهای به کار رفته در اون، تک تک جمله ها به صورت کاملا اختصاصی برای سایت شما نوشته شده و هیج بند و جمله ای از اون کپی نیست. از نظر گوگل چنین محتواهایی که یه محتوای کاملا با ارزش، مفید و کاربردی هست و باعث میشه تا در بهترین نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرن. شما برای اینکه بتونین بازخورد بهتری از سئو سایت خودتون به دست بیارین، باید محتواهای یونیک تولید و منتشر کنین.

مقاله پیشنهادی: معیارهای یک محتوای خوب برای کاربر و موتورهای جستجو

تکنیک های نوشتن محتوای یونیک کدامند؟

تکنیک های نوشتن محتوای یونیک کدامند؟

همونطور که گفتیم، محتوای یونیک، محتوایی هست که خودتون اون رو نوشتین و هیچ جمله ای از اون کپی نیست. این دسته از محتواها به صورت اختصاصی فقط برای سایت شما نوشته میشن. باید بدونین که در این دسته از محتواها همه مفاهیم، بیان، سبک نوشتن، عنوان ها و... کاملا واسه شما هستن و کپی نیستن. روش های مختلفی برای تولید محتوا یونیک وجود داره. به همین منظور ما سعی می کنیم در این بخش از مقاله به بررسی تکنیک های نوشتن محتوای یونیک بپردازیم تا با این روش ها آشنا بشین.

  • یکی از تکنیک های نوشتن محتوای یونیک این هست که عنوان ها یا تیترهای قوی ایجاد کنین. 90 درصد از مخاطبان شما عناوین اصلی شما رو می بینن. ولی فقط 20 درصد از اون ها بقیه مقاله شما رو می خونن. بنابراین، اگه عنوان های جذابی داشته باشین، افراد زیادی به مطالعه مقاله شما ادامه میدن.
  • یکی دیگه از تکنیک های نوشتن محتوای یونیک این هست که وقتی برای سایت مقاله ای تولید می کنین، از منابع مختلف استفاده کنین. هرچقدر بیشتر بتونین از طریق منابع مختلف محتوای خودتون رو غنی کنین، احتمال اعتماد مخاطبان به محتوای شما بالاتر میره.
  • یکی دیگه از ترفندهای نوشتن محتوای یونیک این هست که از کلمات کلیدی مناسب و معتبر استفاده کنین. اهمیت کلمات کلیدی اینجاست که ترافیک زیادی به سایت شما هدایت می کنه و احتمال خرید از شما رو بالا ببره.
  • از تصاویر و ویدیوها و اینفوگرافی ها غافل نشین و سعی کنین تا محتوای با کیفیت و جذابی تولید کنین. هرچقدر محتوای شما جذاب باشه، مخاطبان زیادی رو به سمت خودتون جذب می کنین.
  • یکی دیگه از ترفندهای تولید محتوای یونیک این هست که محتوا یا مقاله خودتون رو خواناتر کنین. یه محتوا اگه فقط یه متن بلند و طولانی باشه، خسته کننده میشه. باید تا جای ممکن اولا اضافات رو کاهش بدین و حرف های خودتون رو تکرار نکنین و دوما به خوانایی و جذابیت متن اضافی کنین.

مقاله پیشنهادی: گوگل چگونه محتوای بی کیفیت را تشخیص می دهد؟

چرا محتوای یونیک اهمیت دارد؟

چرا محتوای یونیک اهمیت دارد؟

نکته قابل توجه این هست که گوگل به دنبال پیدا کردن بهترین نتایج برای کاربرانی هست که در اون به جستجو می پردازه. گوگل دوست داره ابتدا محتوای یونیک رو به کاربران نشون میده، چون محتوای یونیک و منحصر به فرد، متمایز و با ارزشمندتر از سایر محتوای موجود در فضای وب هست. این موضوع نشون دهنده عملکرد گوگل هم هست. با نمایش محتوای یونیک و با کیفیت به کاربران، ارزش خود گوگل در نمایش نتایج به رخ کاربران و مخاطبان کشیده میشه. محتوای یونیک باعث میشه تا سئو سایت شما بهبود پیدا کنه و ترافیک سایت شما بالاتر بره. به همین دلیل، خیلی از کارشناسان تولید محتوا، سعی می کنند تا محتواهای یونیک تولید کنند.

مقاله پیشنهادی: محتوای کپی چیست و ابزارهای تشخیص آن کدامند؟

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله محتوای یونیک چیست؟ اطلاعاتی درباره تولید محتوای یونیک به شما ارائه کنیم و به بررسی تکنیک های نوشتن محتوای یونیک بپردازیم و اهمیت محتوای یونیک رو مورد بررسی قرار بدیم. همونطور که گفتیم، محتوای یونیک نوعی محتوای آنلاین هست که با سایر محتواها یا مقاله های موجود در سایت تفاوت های زیادی داره. تولید محتوای یونیک از اهمیت زیادی برخوردار هست، چون می تونه سئو سایت شما رو بهبود و باعث افزایش ترافیک سایت شما بشه.

نظرات: