تولید محتوای منظم؛ چرا باید تولید محتوا به صورت منظم انجام بشه؟ چجوری تولید محتوای منظم داشته باشیم؟ آیا فقط با انتشار محتوا به صورت منظم میشه موفق شد؟ تفاوت تولید محتوا منظم و اعتیاد به محتوا چیست؟ بعد از نظم محتوایی چه اتفاقی می افته؟ چرا امروزه تولید یه محتوا خیلی اهمیت داره؟ تصورات غلط درباره نظم در تولید محتوا کدامند؟ تولید محتوای منظم چه تاثیری داره؟ این مورد جزو نکات حیاتی در تولید محتوای بهینه شده به شمار می رود یا خیر؟

بدون شک یکی از اصلی ترین اهداف هر سایت دستیابی به تعداد بیشتر کاربران هست. این مهم نیازمند تلاش، برنامه ریزی و هدف گذاری هست. لازمه تعداد بیشتر مراجعه کننده های سایت، رتبه مناسب در لیست نتایج جستجوی گوگل هست. همه ما می دونیم که برای رسیدن به رتبه های بالا در گوگل باید سئو رو به صورت جدی آنالیز کرد. عوامل زیادی هستن که بر وضعیت سئو تاثیر دارن که یکی از این معیارها، نظم در تولید محتوا هست. ما سعی می کنیم در مقاله تاثیر تولید محتوای منظم در سئو سایت، اطلاعاتی درباره تولید محتوای منظم به شما ارائه کنیم و به بررسی اهمیت و تاثیر تولید محتوای منظم بپردازیم و تکنیک های ایجاد نظم در تولید محتوا رو مورد بررسی قرار بدیم.

چرا باید تولید محتوا به صورت منظم انجام شود؟

چرا باید تولید محتوا به صورت منظم انجام شود؟

شاید این سوال واستون پیش بیاد که چرا باید تولید محتوا به صورت منظم انجام بشه؟ ما می تونیم در پاسخ به این سوال بگیم که تولید محتوا یکی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر رتبه سایت در رتبه بندی گوگل هست، چون مهم ترین معیاری که کاربران سایت شما باهاش روبرو میشن، محتوا هست. مثلا سایت ویکی پدیا از گرافیک خیلی خاص و زیبایی بهره نبرده، ولی در عین سادگی، بهترین محتوای ممکن رو برای مخاطبان فراهم می کنه. یعنی کاربران به محتوای ویکی پدیا بیشتر ازعوامل دیگه توجه می کنند.

جالب اینجاست که بدونین نقش انتشار تولید محتوای منظم در سئو سایت به هیچ کس پوشیده نیست. هیچ سایت بزرگ و یا هیچ کسب و کار آنلاینی رو نمی تونین پیدا کنین که بدون برنامه منظم محتوایی به موفقیت دست پیدا کرده باشه. برای تولید محتوای منظم باید یه برنامه تنظیم کنین. برنامه ریزی و اجرایی کردن استراتژی دقیق محتوا در هر زمانی به شما کمک می کنه تا بهترین نتیجه رو بگیرین. این یه واقعیت هست که کاربران و گوگل به وب سایت هایی با محتوای خوب و تاریخ انتشار منظم علاقه بیشتری دارن.

مقاله پیشنهادی: آپدیت محتوا چیست و چه اهمیتی دارد؟

اهمیت و تاثیر تولید محتوای منظم

اهمیت و تاثیر تولید محتوای منظم

وقتی از تولید یا انتشار محتوا بحث پیش میاد، خیلی از افراد تصور می کنند که فقط کافیه متن و عکس ها رو در سایت آپلود کرده و اون رو منتشر کنند. به این دسته از افراد باید بگیم که نظم در تولید و انتشار محتوا یکی از اصلی ترین معیارها محسوب میشه. کسب و کارها یا به طور کلی همه سایت ها می تونن با توجه به اون به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. به عبارت دیگه، وقتی صحبت از محتوا و بازاریابی محتوایی برای موفقیت کسب و کار هست، باید بدونین که عوامل زیادی در موفقیت یه کسب و کار نقش دارن. تولید محتوای با کیفیت، انتخاب کلید واژه مناسب و انتشار منظم محتوا از مهم ترین عوامل موفقیت یه کسب و کار در اینترنت هست.

تاثیر تولید محتوای منظم در رتبه گوگل

حائز اهمیت هست که بدونین محتوا رو نباید برای گوگل تولید کنین، ولی اهمیت رتبه گوگل و موارد مربوط به اون هم نمیشه نادیده گرفت. محتوای با کیفیت و جذاب می تونه رتبه خوبی در نتایج گوگل به دست بیاره، ولی یه سایت فقط با یه مطلب نمی تونه در جستجوهای مختلف رتبه اول گوگل رو به دست بیاره. یکی از معیارهایی که گوگل برای افزایش رتبه سایت در نظر داره، تولید و انتشار محتوا به صورت منظم هست.

تاثیر تولید محتوای منظم بر مخاطبان

توجه داشته باشین که تاثیر تولید و انتشار محتوای منظم در موفقیت کسب و کار یا افزایش رتبه سایت در گوگل رو باید همواره مشاهده کرد. این نظم در یه لحظه ایجاد نمیشه و ربات های گوگل در کوتاه مدت متوجه این نظم نمیشن. به همین دلیل باید صبر کرد و به برنامه ها پایبند بود. یادتون بمونه که مهم نیست هر روز 5 مطلب منتشر می کنین یا ماهی یدونه، مهم این هست که نظم داشته باشین! چون ربات های گوگل زمانی این نظم رو درک می کنند که شما به صورت منظم محتواها و مطالب نوشته شده خودتون رو در سایت منتشر کنین. همچنین اگه بر اساس برنامه یا تقویم محتوا پیش نرین، نظم شما به هم می خوره و ربات های گوگل به سایت شما نمره منفی میدن.

مقاله پیشنهادی: تکنیک های مهم عنوان نویسی برای جذب مخاطب به سایت

بعد از نظم محتوایی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از نظم محتوایی چه اتفاقی می افتد؟

در درجه اول ربات های گوگل رو عادت میدین که در وقت هایی که می خواهین اقدام به انتشار مقاله کنین، به سایت شما سر بزنن و دیرتر یا زودتر این اتفاق نیفته. الان در صورتی که ربات ها سر موقع به سایت شما سر بزنن چه میشه؟ اینجا نقطه پیروزی محتوا شما نسبت به رقبای بی نظم شما میشه. نتیجه کار به این صورت میشه که بلافاصله بعد از انتشار محتوای شما در نتایج گوگل می تونین خودتون رو پیدا کنین و از سرعت ایندکس مطالب خودتون در گوگل لذت ببرین.

در درجه دوم اعتبار شما پیش گوگل به شدت افزایش پیدا می کنه و وقتی سوابق سایت شما رو مرور می کنه، می دونه که سایتی کاربردی و با نظم هستین. این خودش باعث اعتبار دادن برای کسب رتبه بهتر شما میشه. در نتیجه می بینین کهبعد از چند هفته رشد خوبی رو در کلمه های کلیدی خودتون داشته باشین. این تکنیک علل خصوص در رابطه با لانگ تیل کیورد ها به شدت خوب عمل می کنه.

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله تاثیر تولید محتوای منظم در سئو سایت، اطلاعاتی درباره تولید محتوای منظم به شما ارائه کنیم و به بررسی اهمیت و تاثیر تولید محتوای منظم بپردازیم و تکنیک های ایجاد نظم در تولید محتوا رو مورد بررسی قرار بدیم. همونطور که گفتیم، نقش انتشار تولید محتوای منظم در سئو سایت به هیچ کس پوشیده نیست. هیچ سایت بزرگ و یا هیچ کسب و کار آنلاینی رو نمی تونین پیدا کنین که بدون برنامه منظم محتوایی به موفقیت دست پیدا کرده باشه. برای تولید محتوای منظم باید یه برنامه تنظیم کنین.

نظرات:

سوال تصادفی